EOLO PU EST ASW

13 października, 2019 w Aktualności

Jakiś czas temu w programie produkcji węży do odciągów i odpylania oraz transportu pneumatycznego granulatów, proszków i wiórów pojawiły się węże z przejrzystego poliuretanu poliestrowego o własnościach antystatycznych. Była to rodzina węży NEXT, której konstrukcja opiera się na wykorzystaniu spirali wzmacniającej z drutu stalowego.

Obecnie, specjalne tworzywo poliestrowe TPU, przejrzyste i jednocześnie trwale rozpraszające ładunki elektrostatyczne (R<109 Ohm) zostało zastosowane w popularnej rodzinie węży EOLO PU, których konstrukcja wzmocnienia bazuje na zewnętrznej spirali z twardego PVC. Węże EOLO PU znane są ze swojej elastyczności, bardzo dobrego zachowania kołowego przekroju podczas zginania i gładkości warstwy wewnętrznej.

Nowy typ węża EOLO PU EST ASW posiada wewnętrzną, bardzo gładką i przezroczystą, antystatyczną ściankę z odpornego na ścieranie poliuretanu estrowego, która zapewnia ciągłe odprowadzanie ładunków elektrostatycznych powstających w wężu na skutek tarcia. Dzięki temu cząsteczki przesyłanego medium mają mniejszą skłonność do przywierania do ścianek i zapewniony jest optymalny przepływ. Jednocześnie przejrzystość pozwala obserwować wnętrze węża.

Jeśli potrzebne jest dodatkowe uziemienie węża i zapewnienie jeszcze lepszego odprowadzenia ładunków, dostępna jest wersja AS z nawiniętą równolegle do spirali wzmacniającej, trwale wtopioną w ściankę, miedzianą linką antystatyczną.

Grubość przejrzystej ścianki z odpornego na ścieranie poliuretanu wynosi od 0,4 do 0,8 mm, zależnie od średnicy węża. Wąż EOLO PU EST ASW dostępny szerokiej gamie średnic w zakresie od 13 do 300 mm. Ten bardzo nowoczesny wąż ma umiarkowaną cenę dzięki czemu z pewnością znajdzie wiele zastosowań w przemyśle.