ElaSil® – NOWOŚĆ – końcówki integralnie

28 marca, 2019 w Aktualności

Paleta przewodów silikonowych ElaSil® przeznaczonych dla przemysłu farmaceutycznego, spożywczego i kosmetycznego została wzbogacona o nowe rozwiązanie: końcówki integralnie powlekane.

Końcówki ‘Wolne do Martwych Przestrzeni’ dla Węży Silikonowych
Dla przewodów silikonowych ElaSil® w zastosowaniach do pracy tłocznej dostępne są obecnie końcówki zgodne z DIN 11851 ‘wolne od martwych przestrzeni / integralne’. W ten sposób ElaSil spełnia najwyższe wymagania czystości dla przemysłów Farmaceutycznego, Spożywczego i Kosmetycznego.
Końcówki w wersji ‘minimalny odstęp’ mogą być stosowane zarówno do pracy tłocznej jak i ssawnej. Średnica wewnętrzna końcówki do węża oraz węża są całkowicie identyczne w obu wersjach.
Obie wersje – ‘wolna od martwych przestrzeni / integralna’ oraz ‘minimalny odstęp’ – nadają się do pigowania.

ElaSil nadaje się do mediów wysokiej czystości, jest łatwy od oczyszczania i spełnia wymagania FDA, USP Class VI oraz 3-A Sanitary Standards. Typowe zastosowania to ultrafiltracja, fermentacja, produkcja wody ultra czystej, WFI (woda do injekcji) oraz jako wąż przesyłowy.
Homogeniczna konstrukcja węża łączy składa się z gładkiej warstwy wewnętrznej i powłoki wykonanej z utwardzanego platyną, przejrzystego, wolnego od ftalanów silikonu i stanowi kombinację wysokiej elastyczności oraz dobrej odporności na załamanie, w szerokim zakresie temperatur od -60° C do +200° C.
Do węża ElaSil montowane są zaprasowane końcówki, zgodnie ze specyfikacją klienta. Rozmiary od DN 13 do 102 oraz szeroki zakres popularnych końcówek jest dostępny z magazynu producenta.

Elasil

Więcej informacji: ELAFLEX_Information_1.18_PL. Ze względu na specyfikę węża, a także możliwości doboru końcówek zachęcamy do bezpośredniego kontaktu:
Ticon Sp. z o.o.
Andrzej Jóźwiak – Dyrektor ds. Sprzedaży
gsm +48 601 724 107
andrzej.jozwiak@ticon.pl