NOWOŚCI dla przemysłu chemicznego I przetwórczego

4 grudnia, 2022 w Aktualności

Tegoroczne targi ACHEMA we Frankfurcie były doskonałą okazją po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 do zaprezentowania licznych nowości. Firma ELAFLEX zaprezentowała bogaty pakiet zupełnie nowych produktów i licznych innowacji. Oprócz produktów które pojawiły się już nieco wcześniej, przeznaczonych do H2, CNG i LNG wcześniej na targach UNITI expo można było zobaczyć kompletne systemy do tankowania LNG wraz z ofertą węży metalowych i złączy awaryjnego rozłączania CBC, przykładowe zawijacze do węży, kompensatory gumowe ERV z wykładziną z czarnego, antystatycznego PTFE, a także znacząco zmodernizowaną konstrukcję popularnego szybkozłącza suchoodcinającego MannTek DDC – Design 2.0

LNG ● złącza i węże do tankowania i przeładunku

Nowością w zakresie dostaw dla przeładunku LNG jest również nowy pistolet-szybkozłącze N-LNG z wężem napełniającym LNG 25 oraz złącze odpowietrzające VC-LNG z wężem LNG 13. Dostępne są również złącza awaryjnego rozłączania SB-LNG.

Cały zakres możliwości w zakresie przeładunków kriogenicznych jest znacznie szerszy dzięki kriogenicznym szybkozłączom suchoodcinającym 'DCC’ i złączom awaryjnego rozłączania 'CBC’, które są dostępne w rozmiarach do 10″. Szybkozłącza DCC są zatwierdzone zgodnie z normą ISO 21593 / ISO TS 18683. Są one dostarczane ze zintegrowanym złączem obrotowym i z różnymi opcjami przyłączy.

Dostępna jest także paleta faliście fałdowanych węży metalowych wzmocnionych pojedynczym lub podwójnym oplotem ze stali nierdzewnej zgodnych z normą ISO 10380 i dostarczanych jako kompletne przewody w rozmiarach DN 6 do 100 ( ¼” do 4″ ). Węże metalowe do mediów kriogenicznych takich jak LNG są zatwierdzone zgodnie z ISO 21012 w rozmiarach do DN 40 włącznie.

DDC – Design 2.0 ● modernizacja popularnego szybkozłącza suchoodcinającego

Firma MannTek przedstawiła nową generację szybkozłączy DDC – Design 2.0, która szczególnie poprawia łatwość obsługi. Siły obrotowe przy otwieraniu i zamykaniu złącza pod ciśnieniem są zredukowane o ponad 50%. Nowy, ergonomiczny kształt uchwytów ułatwiają i skracają czas potrzebny do połączenia. Znacznie zoptymalizowano również warunki przepływu i uzyskano wynikające z nich niższe straty ciśnienia.

ERV – PTFE AS ● czarna wykładzina z antystatycznego PTFE do kompensatorów gumowych ERV

W przypadku najwyższych wymagań w zakresie higieny i odporności na agresywne chemikalia i rozpuszczalniki, które muszą być spełnione przy wysokim stopniu odprowadzania ładunków elektrostatycznych, firma ELAFLEX oferuje teraz kompensatory ERV z dodatkową czarną, przewodzącą wykładziną PTFE. Wykładzina jest zgodna wymaganiami z FDA.

ZWIJACZE DO WĘŻY ● kompletne systemy zwijaczy wraz z wężami, złączami, pistoletami nalewczymi oraz różnymi rodzajami napędu

Gotowe do montażu kompletne systemy z wężami, złączami i pistoletami nalewczymi. Dla przemysłu chemicznego dostępne są zwijacze ze stali nierdzewnej z przewodami chemicznymi takimi jak FEP, UTS, Polypal Clean i PTFE. Są one dostosowane dla różnych średnic węży od DN 13 ( 1/2″ ) do 200 ( 8″ ). Wielkość bębna na wąż zależy od pożądanej długości węża i możliwości montażu. Wszystkie typy zwijaczy węży są dostępne z różnymi mechanizmami nawijania: ręcznym, sprężynowym, silnikowym (elektrycznym, hydraulicznym lub pneumatycznym).

Więcej informacji patrz: ELAFLEX Informacja 7.22 PL