SPIRALPRESS ENO – Novello 2018!

21 listopada, 2018 w Aktualności

Listopad i grudzień to czas młodego wina – we Włoszech nazywango Novello, we Francji – Beaujolais nouveau. Nie jest niczym niezwykłym, że dla włoskiego producenta węży – firmy IPL – przemysł winiarski ma istotne znaczenie i że w ofercie firmy znajduje się sporo węży dedykowanych do takich zastosowań. W tym roku do tej grupy produktów dołączył zupełnie nowy typ węża: SPIRALPRESS ENO.
Unikalna konstrukcja łącząca wzmocnioną oplotem z przezroczystego PCV tubę z zewnętrzną, wysoko wystającą spiralę wzmacniającą z twardego PCV daje w efekcie wytrzymały, a jednocześnie lekki, elastyczny, przejrzysty, a przede wszystkim – łatwy do przeciągania po podłożu wąż. Wysokiej jakości tworzywo nadaje się do płynnych substancji spożywczych o zwartości alkoholu do 50% i spełnia wymagania normy EU 10/2011 w klasach A, B, C oraz D1.
Ze względu na podwyższoną spiralę zewnętrzną do mocowania końcówek dostępne są osobno gotowe odcinki spirali pozwalające wypełnić odstęp pomiędzy spiralą na wężu, aby zapewnić równomierny docisk opaski mocującej i prawidłowe doszczelnienie węża na końcówce.

Przy tej okazji warto przypomnieć pozostałe typy węży znajdujące zastosowanie w przemyśle winiarskim, takie jak popularne węże BACCO i NETTUNO, nowoczesny wąż z bezwonnej gumy termoplastycznej TPE-S typu PLUTONE PF oraz przejrzyste ARIANNA BIO i PLUTONE PRESS BIO.
Więcej szczegółów w załączonej broszurze oraz Dziale Handlowym. Zapraszamy!