Szybkozłącza TW z izolacją
dla systemów QSS i ASS

26 lutego, 2013 w Aktualności

Elektroniczne systemy monitorowania załadunku i rozładunku z cystern samochodowych w punktach załadunku są stosowane od początku lat 90-tych.

Systemy te są zaprojektowane tak aby zapewnić identyfikację produktu i zapobiec zmieszaniu różnych paliw (zabezpieczenie przed błędnym podłączeniem). Stanowią one również element bezpieczeństwa i zapewniają właściwe połączenie przewodów przeładunkowych oraz monitorowanie linii odzyskiwania oparów.
Podczas rozładunku autocystern na stacji paliw (dostawa do zbiorników podziemnych) spirala stalowa stanowiąca element konstrukcyjny węża spustowego (np. Elaflex typ TW, LTW, LTX, GPS) używana jest do przesyłania sygnałów elektrycznych z cysterny do złącza po stronie zbiornika.
Wewnętrznie zabezpieczony obwód poprowadzony jest poprzez wąż umożliwiając zasilanie i komunikację komponentów elektronicznych zlokalizowanych po stronie złączy zbiornika. Interfejs cyfrowy urządzenia identyfikacji ładunku produktu i połączenie poprzez przewód elastyczny opisuje norma EN 14116.
Dla bezpiecznego i bezproblemowego przesyłu sygnału elektrycznego niezbędna jest elektryczna izolacja przewodu elastycznego od złączy po obu stronach.
W tym celu ELAFLEX oferuje części wtykowe i gniazdowe szybkozłączy 'TW’ zgodnych z normą EN 14420-6 wykonane z mosiądzu i posiadające izolację elektryczną wykonaną z tworzywa sztucznego. Ponieważ każdy z producentów systemów QSS/ASS ma różne rozwiązania okablowania przy końcówkach izolowanych istnieje kilka różnych typów końcówek, których przykłady pokazane są po prawej stronie.
ELAFLEX oferuje te szybkozłącza dostawcom systemów , producentom cystern i firmom zajmującym się budową stacji paliw.

Uwaga: producent system QSS/ASS jest odpowiedzialny za umożliwienie zgodnego ze standardami odprowadzenia ładunku statycznego z przewodu elastycznego poprzez izolowane części złącza.
Prosimy o kontakt z działem handlowym w celu uzyskania dalszych informacji.
pistolet do wody
Pobierz broszurę
Szybkozłącza TW dla systemów QSS i ASS


 
 
Typ VK … ASS / E
Połączenie elektryczne poprzez otwory wywiercone w złączu
– strona napełniana / złącze odzysku oparów –
 

Typ ASS-GS-VK
Połączenie elektryczne za pomocą śrub na części izolującej
– strona napełniana / złącze odzysku oparów –
 

Typ MK … ASS / E
Połączenie elektryczne za pomocą śrub na części izolującej
– strona pojazdu; wersje z wygiętą dźwignią są również dostępne-

Informacja 4.12 firmy Elaflex.