KOMPENSATORY GUMOWE ERV – INFORMACJE I NOWOŚCI

18 sierpnia, 2015 w Aktualności

Firma ELAFLEX – wprowadziła w swojej rodzinie znakomitych kompensatorów gumowych ERV kilka innowacji oraz poszerzyła zakres dostępnych produktów.

ERV-GS100.16
ERV-GS (ŻÓŁTY STAL)
Odporne na ogień kompensatory ze wzmocnieniem stalowym posiadają obecnie certyfikaty wielu jednostek notyfikowanych we wszystkich rozmiarach do DN 600 mm.
ERV-GS HNBR 100.16
ERV-GS HNBR
Dostępna jest specjalna wersja uznanego, odpornego na ogień, kompensatora ERV-GS przeznaczona do ekstremalnie wymagających warunków pracy. Wewnętrzna warstwa z gumy HNBR pozwala na pracę z medium o temperaturze dochodzącej chwilowo do 120°C i posiada własności antystatyczne
ERV-G LT 100.16
ERV-G LT
Popularne kompensatory ERV-G (ŻÓŁTY PASEK) do produktów ropopochodnych posiadają wersję specjalnie przeznaczoną do niskich temperatur pracy od -40°C
ERV-OR150.25
ERV-OR
Kompensator do ciekłego propanu-butanu (LPG) jest obecnie dostępny także w rozmiarach DN 125 oraz DN 150.
ERV-R 450.10
Rozmiar DN 450
Kilka typów kompensatorów ERV dostępnych jest w średnicy nominalnej DN 450 mm, w dwóch długościach zabudowy: 200 i 250 mm.
ERV-BR 100.16
ERV-BR
Nowy rodzaj kompensatora ERV przeznaczonego do substancji ściernych, takich jak szlam, zawiesiny oraz pyły i proszki jest już dostępny z magazynu. Specjalna, odporna na ścieranie wewnętrzna warstwa z gumy BR/NR pozwala wykorzystać ten typ kompensatora w wielu zastosowaniach gdzie do tej pory konieczne było użycie metalowej wkładki zabezpieczającej. Szczegółowe informacje – patrz karta katalogowa strona 417.

Wiele dodatkowych informacji na temat rodziny kompensatorów gumowych ERV firmy ELAFLEX można znaleźć w broszurze producenta Kompensatory Gumowe ERV .


Czy wiesz że…

Ticon_kompensatory_ERVkompensatory ERV optymalnie tłumią wibracje i hałas?
Obecnie prowadzone są szeroko zakrojone badania w celu potwierdzenia tych właściwości. W celu przeprowadzenia testów zostało zbudowane specjalne stanowisko testowe na którym została przebadana reprezentatywna grupa kompensatorów ERV. Rezultaty pokazują, że konstrukcja rurociągu i umiejscowienia kompensatora ma znaczący wpływ na powstawanie hałasu i wibracji.
Jeżeli odpowiadają Państwo za rozwiązywanie tego typu problemów zachęcamy do kontaktu z naszym działem handlowym w celu uzyskania szczegółowych informacji.